Share

policjaWierzchowski policjant interweniował w sprawie zniszczonego samochodu. Ustalenia funkcjonariusza zaskoczyły właściciela auta.

 

 

W sobotnie przedpołudnie policjant z Wierzchowa otrzymał zgłoszenie,  że w pobliskiej miejscowości nieznany sprawca zniszczył samochód jednego z mieszkańców.

Zdenerwowany właściciel auta wskazał mundurowemu swojego citroena, który faktycznie nosił liczne ślady uszkodzeń.

Sytuacja jednak nie była oczywista. Okazało się, że samochód stał w garażu, tam gdzie go właściciel pozostawił dzień wcześniej. Kluczyki również znajdowały się na swoim miejscu.

Prowadzący czynności policjant, wobec takich faktów szybko nabrał podejrzeń, że zniszczenia tego musiał dokonać ktoś z domowników.

Swoją uwagę skupił na 26-letnim synu właściciela auta.

Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał, że to on jest sprawcą tych uszkodzeń. Tłumaczył, że kiedy rodzice poszli spać postanowił się przejechać ich samochodem. Wziął kluczyki i uruchomił auto. Niestety na jego drodze staną dzik. Brak umiejętności w prowadzeniu pojazdów spowodował, że mężczyzna chcąc uniknąć kolizji ze zwierzęciem gwałtownie skręcił kierownicą i uderzył w przydrożne drzewo.

Sam nie odniósł żadnych obrażeń, jednak mocno sfatygowane auto odstawił do garażu a kluczyki podrzucił ojcu.

Ostateczne ustalenia zaskoczyły zgłaszającego, który skorzystał z przysługujących mu uprawnień i odmówił składania wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy zniszczenia  swojej własności.

 

 

KPP Drawsko Pom.

asp. Agnieszka Waszczyk

 

Share

Dzisiaj jest: Sobota
30 Listopada 2013
Andrzejki
Imieniny obchodzą
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura,
Zbysława

Do końca roku zostało 32 dni.
Zodiak: Strzelec

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce