Share

za: drawsko.policja.gov.plZłocienieccy policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem ugodzenia nożem kobiety. Alarm był fałszywy a jego autorzy zostaną ukarani.
Oficer dyżurny drawskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości w gminie Złocieniec doszło go groźnego zdarzenia. Zgłaszająca twierdziła, że jej sąsiadka poprzedniego dnia została ugodzona nożem.


Informacja ta wydawała się być bardzo wiarygodna, gdyż zgłaszająca podała swoje dane. Podała również personalia pokrzywdzonej oraz rzekomego sprawcy tego zdarzenia.
Złocienieccy policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, aby zweryfikować te informacje.
Jak się okazało mieszkanie, w którym miało dojść do nieszczęścia było zamknięte a sąsiedzi zgodnie twierdzili, że sąsiadki od tygodnia nie ma w domu.
Mundurowi wobec takich ustaleń udali się do mieszkania zgłaszającej.
Na miejscu zastali 36-latkę w towarzystwie mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia miał być sprawcą rzekomego ugodzenia. Oboje, pod widocznym wpływem alkoholu radośnie oświadczyli, że na Policję zadzwonili bo mieli taki kaprys. Wymyślili zatem historyjkę o ugodzonej nożem sąsiadce.
29-letni mężczyzna za bezpodstawne wezwanie policjantów na interwencję, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Jego pomysłowa koleżanka już wcześniej była karana za podobne „żarty” dlatego też za to wykroczenie odpowie przed sądem.

 

KPP Drawsko Pom.

asp. Agnieszka Waszczyk

Share

Dzisiaj jest: Sobota
30 Listopada 2013
Andrzejki
Imieniny obchodzą
Andrzej, Justyna, Konstanty, Maura,
Zbysława

Do końca roku zostało 32 dni.
Zodiak: Strzelec

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce