Zapraszamy do współpracy!
Share

Drawscy policjanci zatrzymali sprawcę kilkudziesięciu przestępstw. Włamywacz został osadzony w policyjnym areszcie. Jutro sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowe aresztowanie.

 Aż 25 zarzutów usłyszał dzisiaj 36-letni mieszkaniec Drawska Pom.

Od około 2 miesięcy włamywał się domków letniskowych, przyczep campingowych nad pobliskim jeziorem a ostatnio również do budynków mieszkalnych będących w trakcie budowy.

Policjanci skrupulatnie zabezpieczali ślady pozostawiane przez włamywacza na miejscach zdarzenia, typowali potencjalnych sprawców tych przestępstw. Ostatecznie jednak do rozwiązania zagadki tajemniczych włamań przyczyniły się zebrane informacje operacyjne.

Dwa dni temu do policyjnego aresztu trafił 36-letni mieszkaniec Drawska Pom. Dzisiaj mężczyzna usłyszał w sumie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania.

Sprawca nie był wybredny i z ograbianych pomieszczeń zabierał wszystko co się dało. Niekiedy jego łupem padał sprzęt wędkarski, elementy metalowe lub narzędzia, innym razem artykuły spożywcze alkohol czy ubrania. Nie pogardził też sztućcami czy zabawką dla dziecka.

Część rzeczy już sprzedał, jednak podczas przeszukań zarówno w mieszkaniu jak i pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości trefnego towaru. Przebiegły 36-latek część łupów próbował również ukryć w zaroślach na obrzeżach miasta. 

Dzisiaj mężczyzna usłyszał zarzuty a jutro stanie przed sądem, który zadecyduje o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje kare pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna działał jednak w warunkach recydywy co zwiększa zagrożenie karą o połowę.

 

KPP Drawsko Pom.

asp. Agnieszka Waszczyk

Share

Dzisiaj jest: Środa
1 Stycznia 2014
Nowy Rok !!!
Imieniny obchodzą
Mieczysław, Masław,
Mieczysława,
Mieszko

Do końca roku zostało 365 dni.
Zodiak: Koziorożec

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce

Polub Nas!

Polecaj Nas!

wymiana

Praca w Drawsku

Ogłoszenia pochodzą z serwisu tablica.pl