Ośrodek Kultury w Drawsku Pomorskim serdecznie zaprasza na koncert zespołu "AKURAT", który odbędzie się w sobotę 26.10.2013 o godzinie 19:00 w sali widowiskowej przy ulicy Piłsudskiego 12.

AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka", czy „Wiej-ska", oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny" chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą" czy „Hahahaczyk" (Dyskoteka Gra).

Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza" rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień, kiedy program „Must Be the Music" wygrywa zespół Enej, otwarcie przyznający się do inspiracji AKURAT.

AKURAT jest też jednym pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i klubach.

Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3 krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja", „Fantasmagorie", „Optymistka" i „Człowiek" sprawiły, że AKURAT ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.
W listopadzie ukazała się najnowsza płyta zespołu Akurat pod tytułem: Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa.
Akurat, zespół ceniony za inteligentne teksty, tym razem sięga do twórczości jednego ze swoich mistrzów – Jacka Kleyffa.

Piotr Wróbel, wokalista i gitarzysta Akurat, Kleyffa poznawał 3 razy. Pierwszy raz – w czasach Salonu Niezależnych – jako autora piosenek drugoobiegowych, które znał lepiej z wykonań na żywo różnych osób niż jakichkolwiek nośników. Drugi raz, kiedy nowy zespół Kleyffa – Orkiestra Na Zdrowie zdobył główną nagrodę na I Przystanku Woodstock w 1995 roku. Wtedy też Piotrek odkrył, że lider ONZ, którym był w tamtym czasie zafascynowany, i autor piosenek z lat 70. – Huśtawek, Źródła czy Telewizji – to ta sama osoba. Tym samym Kleyff ugruntował swoją pozycję wśród ulubionych autorów Piotra. Po raz trzeci zaś – ponad 10 lat później – gdy Akurat zaprosił Orkiestrę Na Zdrowie do zagrania wspólnej trasy, przy okazji której muzycy poznali się osobiście i zaprzyjaźnili.
Akurat zagrał Kleyffa po swojemu. Piosenki – wcześniej często w ogóle niewydane oficjalnie, znane głównie z przegrywanych kaset – tu nowocześnie zaaranżowane i wyprodukowane, przywodzą na myśl obudzony wulkan.

A tak mówi sam zespół:
„Bardzo cieszymy się, że możemy twórczość Jacka Kleyffa zaprezentować tak, jak ją sami czujemy. Zależało nam, żeby piosenki Jacka, które niosą ogromny ładunek emocji, okrasić dynamiczną i dobrze wyprodukowaną muzyką. Cieszymy się, że możemy pokazać Kleyffa naszym fanom, którzy są średnio jedno pokolenie młodsi niż fani jego twórczości. Są piosenki, które powinno się pamiętać, a do tej kategorii doskonale pasują piosenki Jacka"

wykonawca: AKURAT
muzyka: AKURAT, Jack Kleyff, Jacek Osior
produkcja: Piotr Wróbel, Wojciech Żółty, Bartek Kapłoński
słowa: Jacek Kleyff, Jan Kelus,
wydawca: Mystic Production www.mystic.pl
management/koncerty: PEEF MUSIC www.peefmusic.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
premiera: 7 listopada 2012
dyskografia
2001 – Pomarańcza – Scena FM/Universal
2003 – Prowincja – AKWA/Rockers
2006 – Fantasmagorie – TC Music
2008 – Optymistyka – Mystic Productions
2010 – Człowiek – Mystic Production
2012 – Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa – Mystic Production