Share

Zdjecie ze strony pck.plOd kilku lat, w związku ze Światowym Dniem Żywienia i Walki z Głodem, przypadającym 16 października, Polski Czerwony Krzyż prowadzi ogólnopolską kampanię na rzecz walki z głodem. Jej celem jest pozyskanie środków na dożywianie najbiedniejszych dzieci naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem regionów dotkniętych bezrobociem, oraz uświadomienie mieszkańcom Polski, że głód to zjawisko występujące nie tylko w państwach trzeciego świata czy terenach objętych konfliktami zbrojnymi, ale również w polskich domach. W ramach Kampanii Walki z Głodem wolontariusze i pracownicy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzą kwesty i zbiórki darów rzeczowych przeznaczonych na ten cel.

Akcje prowadzone w trakcie kampanii:

Akcja "Chleb"

Akcja chleb organizowana w ramach Kampanii "Walka z Głodem" Polskiego Czerwonego Krzyża polega na sprzedaży pieczywa, pozyskanego od sponsorów. Jej celem jest zapewnienie środków finansowych na dożywianie najbiedniejszych przy jednoczesnym zwiększeniu świadomości obywateli na temat głodu i ubóstwa. Akcja ta została pomyślana w ten sposób, aby każdy człowiek bez względu na sytuację finansową mógł wziąć w niej udział. Każdy przecież musi kupić chleb, czemu więc ma nie kupić go od Polskiego Czerwonego Krzyża i tylko swoim wyborem miejsca zakupu przeznaczyć środki finansowe na dożywianie dzieci.

Gorąco polecamy tę akcję realizacji, gdyż cieszy się dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, mediów i wolontariuszy.

Akcja "Koperta"

Akcja "Koperta" organizowana w ramach Kampanii "Walka z Głodem" Polskiego Czerwonego Krzyża polega na przeprowadzeniu zbiórki pieniędzy w restauracjach w nowatorski sposób, różniący się od tradycyjnej czerwonokrzyskiej kwesty. W restauracjach biorących udział w akcji na stołach umieszczane są koperty posiadające logo i opis akcji koperta, dodatkowo w karty menu włożone są wkładki informujące szeroko o podejmowanych działaniach. Osoba, która chce przyłączyć się do Kampanii dowolną ilość pieniędzy wkłada do koperty i pozostawia ją w restauracji oddając kelnerowi bądź wrzucając do czerwonokrzyskiej urny. Cały dochód z tej akcji przekazywany jest na dożywianie najbiedniejszych dzieci. Proponowany termin przeprowadzenia akcji to 10 - 19 października.

Gorąco polecamy tę akcję realizacji, gdyż podobnie jak akcja "chleb" cieszy się ona dużym zainteresowaniem społeczności lokalnej, restauratorów i mediów.

Akcja "Tydzień w godzinę"

Akcja "Tydzień za godzinę" realizowana na terenie całego kraju adresowana do wszystkich pracodawców i pracowników, polega na przekazaniu godzinnego wynagrodzenia na Kampanię Walki z Głodem. Tytuł akcji wywodzi się z jej charakteru - według ostatnich badań GUS, średnie wynagrodzenie w Polsce wynosi 2.700 złotych brutto. W miesiącu jest średnio 22, 23 dni pracujących, co oznacza, iż dziennie zarabiamy około 100 zł. Dzieląc tę sumę przez 8 (ilość przepracowywanych dziennie godzin) otrzymujemy sumę 12 złotych. Uśredniając koszt jednego posiłku na szkolnej stołówce do 2,5 złotych, osoba przekazując 12 złotych ("godzina") staje się sponsorem i zabezpiecza 5 posiłków ("tydzień") dla jednego dziecka. Chcemy zaapelować do pracodawców i pracowników, aby swoją godzinę pracy przekazali w dniu 16 października.

Akcja "Radni w walce z głodem"

Akcja "Radni w walce z głodem" prowadzona jest wspólnie z Radą Gminy, Miasta lub Województwa występującą na terenie działania Zarządu PCK. Akcja ta polega na wystosowaniu do wszystkich Radnych apelu z prośbą o przekazanie w dniu 16 października części diety na rzecz Kampanii Walki z Głodem PCK.

Akcja "Radni w Walce z Głodem" ma na celu pozyskanie środków finansowych na programy dożywiania Polskiego Czerwonego Krzyża oraz uświadomienie problemów głodu władzom lokalnym występującym w ich gminie, mieście czy województwie.

Więcej informacji na temat kampanii przeczytają Państwo na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

[info za www.pck.pl]

Share

Dzisiaj jest: Sobota
23 Listopada 2013
Imieniny obchodzą
Adela, Erast, Felicyta, Klemens,
Klementyn, Orestes, Przedwoj

Do końca roku zostało 39 dni.
Zodiak: Skorpion

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce

Nadchodzące wydarzenia

So Lis 23, 2013 @08:00 - 12:00AM
Wystawa trójwymiarowa "Auschwitz - Birkenau"
So Lis 23, 2013 @19:00 -
Przeboje muzyki filmowej w Złocieńcu.
N Lis 24, 2013 @08:00 - 12:00AM
Wystawa trójwymiarowa "Auschwitz - Birkenau"
N Lis 24, 2013 @17:00 -
Arka II Gdynia - Drawa Drawsko Pom.
Pn Lis 25, 2013 @08:00 - 12:00AM
Wystawa trójwymiarowa "Auschwitz - Birkenau"
Pn Lis 25, 2013 @18:30 -
Warsztaty flamenco.

Ostatnie komentarze

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.