Prowadzisz firmę? Chcesz dodać informacje o niej do Naszego spisu miejsc? Napisz: drawskie.eu@gmail.com Wpis jest całkowicie darmowy!
Share

za: powiatdrawski.plW sobotę 7 grudnia 2013 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim przy ul. Połczyńskiej obchodziliśmy po raz pierwszy w powiecie Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
W tym wyjątkowym dniu uczestniczyło 11 organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Drawskiego na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodziny oraz osoby niepełnosprawne niezrzeszone, które przyjęły zaproszenie Stowarzyszenia „FILAR” i Starosty Drawskiego Stanisława Cybuli.

Wśród uczestników znalazły się: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło „Misiaki” ze Złocieńca, Klub Sportowy „Kolejarz” z Wierzchowa, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową z Kalisza Pomorskiego, Polski Związek Niewidzących ze Złocieńca, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków z Drawska Pomorskiego i Kalisza Pomorskiego, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Drawska Pomorskiego i Wierzchowa, Stowarzyszenie Klub Abstynenta „Ametyst” z Czaplinka, Stowarzyszenie „Kiwanis” z Czaplinka, Stowarzyszenie „Uśmiech dziecka” ze Złocieńca, Stowarzyszenie „Radość z życia” z Gudowa i Stowarzyszenie Klub Jeździecki „Ul” z Ostrowic.za: powiatdrawski.pl
Po prezentacji działalności stowarzyszeń oraz jednostek Powiatu Drawskiego działających na rzecz osób niepełnosprawnych, na ręce szefów tych organizacji wręczono podziękowania za ich dotychczasową działalność, poświęcenie, trud, pomysły i wielkie serce. Starosta Drawski w imieniu Powiatu Drawskiego i „Filara” dziękował i życzył dalszych sukcesów, wręczając wszystkim organizacjom upominki w postaci świątecznej bombki wykonanej przez członków „Filar”, pracowników i uczestników Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego w Drawsku Pomorskim. Spotkanie umilały występy artystyczne uczestników Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, PDDS-OR-K, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową w Kaliszu Pom. i członków PZERiI. Ozdobą imprezy była piękna świąteczna dekoracja i wystawy prac osób niepełnosprawnych.za: powiatdrawski.pl
Spotkanie zaszczyciła Anna Mieczkowska - Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Waldemar Włodarczyk - Burmistrz Złocieńca, Wacław Micewski - Wójt Gminy Ostrowice, Urszula Ptak - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Złocieńcu, Renata Effenberg - Nawrot - Przewodnicząca Rady Miejskiej w Kaliszu Pomorskim, Sekretarz Gminy Wierzchowo Tomasz Suchoński, Grażyna Kowalska - Radna Rady Powiatu, przedstawicielki Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych - Genowefa Polak (jednocześnie powiatowa Radna), Wanda Gosłowska, Bolesław Płachta i Irena Kiełbasa, Tomasz Kucharski - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Bobrowie, Eleonora Winiarska - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Darskowie, Wiceprezes Stowarzyszenia „Partnerstwo Drawy” Lokalna Grupa Rybacka ze Szczecinka - Grzegorz Witkowski i Dyrektor tego stowarzyszenia Dariusz Siubdzia, Lucja Duczmańska - Prezes Polskiego Związku Diabetyków w Drawsku Pom., Bożena Lemisz - Prezydent Klubu Kiwanis w Czaplinku, Zbigniew Szwajkowski - Przewodniczący Zarządu Rejonu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drawsku Pom. i Teresa Załuskowska - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Koło Pomocy Dzieciom z Niepełną Sprawnością Ruchową w Kaliszu Pom..
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych to święto obchodzone corocznie 3 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych (1983-1992). Głównym celem tego Dnia jest zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej i podkreślenie konieczności działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa.

 

Galeria zdjęć na stronie starostwa powiatowego lub fanpage'u OREW Gudowo.

 

[info: powiatdrawski.pl]

Share

Dzisiaj jest: Sobota
4 Października 2014
Imieniny obchodzą
Edwin, Franciszek, Konrad, Konrada,
Manfred, Manfreda, Rozalia

Do końca roku zostało 89 dni.
Zodiak: Waga

Kino "Drawa".

logodrawsko

 

to miejsce

Warto przeczytać!

Polub Nas!

Polecaj Nas!

wymiana

Praca w Drawsku

Ogłoszenia pochodzą z serwisu olx.pl

Zapraszamy do współpracy! Wystarczy przesłać do Nas swój artykuł!