Share

Po raz trzeci ulicami Koszalina pobiegnie „Nocna Ściema”. Węzłowymi punktami trasy maratonu będą; trzy inwestycje realizowanew ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego - Filharmonia Koszalińska, Bałtycki Teatr Dramatyczny oraz Park Książąt Pomorskich. Start – 27 października o godz. 2.00 czasu letniego, pierwsi zawodnicy na mecie spodziewani sąo tej samej godzinie, ale już czasu zimowego.

 

Koszalińska „Nocna Ściema” odbywa się w nocy, podczas której zmienia się czas letni na zimowy. Biegacze mają do pokonania dystans maratonu albo półmaratonu. W tym roku na linii startu stawi się najprawdopodobniej 600 zawodników! Zawodnicy pobiegną ulicami Stawisińskiego, Andersa, 1 Maja, Zwycięstwa, Połczyńską i ul. Heleny Modrzejewskiej, mijając po drodze Filharmonię Koszalińską i Park Książąt Pomorskich. Wszyscy spotkają się na mecie na stadionie „Bałtyk” w Koszalinie. 

 

„Nocna Ściema 2013” oficjalnie zostanie zainaugurowana w ostatniąsobotę października w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym, podczas której zostaną bliżej zaprezentowane wspomniane trzy RPO-wskie projekty, a także plon konkursu fotograficznego, którego tematem były zachodniopomorskie inwestycje finansowane ze środków Regionalnego Programu. Zwycięskie prace eksponowane będą na wystawie pt. „Obraz regionu w kadrze”.

 

Trasa maratonu to wynik podjętej współpracy Instytucji Zarządzającej RPO z organizatorami „Nocnej Ściemy”. W jej efekcie także wszystkie materiały promocyjne i informacyjne będą opatrzone logotypami województwa i Programu Regionalnego

 

Koszaliński maraton odbędzie się pod patronatem wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Andrzeja Jakubowskiego, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie „SFX”.

 

Zainteresowanym polecamy stronę „Nocnej Ściemy 2013” –www.nocnasciema.com z porcją informacji o samym biegu, jak i o inwestycjach kulturalnych zrealizowanych dzięki RPO.

Share

Nadchodzące wydarzenia

Wt Paź 22, 2013 @18:30 -
Mąż mojej żony.
Pt Paź 25, 2013 @17:00 -
Wieczór autorski Marianny Baszarkiewicz Machcińskiej
So Paź 26, 2013 @19:00 -
Akurat - koncert.
N Paź 27, 2013 @11:00 -
Pogoń II Szczecin - Drawa Drawsko Pom.
So Lis 02, 2013 @11:00 -
Drawa Drawsko Pom. - Chemik Police
Śr Lis 06, 2013 @19:00 -
Szybki kurs tańca.

Ostatnie komentarze